Книги

Червоний горобець

22
18
20
22
24
26
28
30

— Я зачекаю на свого адвоката, — сказала вона, схрещуючи руки на грудях.

— Сенаторе, ми ж ясно представилися вам як федеральні агенти. Зачитали вам ваші права. Ви зрозуміли свої права?

Буше вирячилась на нього, відмовляючись відповідати.

— Якщо ви не зрозуміли своїх прав, я повторю їх. Якщо ж вам усе зрозуміло, дайте мені знати, що це так, і скажіть, зважаючи на ці права, чи згодні розмовляти з нами?

Буше зрозуміла, що будь-яке зволікання і відстрочка — в її інтересах. Дзвінки до Вашингтона і її адвокату скоро принесуть результати у вигляді цілого потоку справ, які розтягнуть це все дійство на цілі місяці, ба навіть роки. Буше сказала собі, що коли її не спіймали на гарячому, то хрін що вони зможуть довести. Підозри, неповні висновки, надумані асоціації. Вона знала все про такі окопні війни. Зможе помірятись силами з найкращими з них. Вона звела погляд на агентів ФБР і сказала:

— Я не відповідатиму на ваші запитання.

Спеціальний агент Монтґомері клацнув пальцями і взяв свій портфель. Дістав з нього папку і поклав на кавовий столик перед Буше. Вона відкрила файл і побачила список закритих брифінгів, які відвідувала в корпорації «Петфайндер сетелайт», і виписки з особистих банківських рахунків, що відображали десятки непояснених готівкових надходжень із невідомих джерел, кожне рівнялося 9500 доларам, в сумі складаючи сотні тисяч доларів. Вона пригадала, як вимагала скажених грошових винагород і як Голов намагався переконати її у їх небезпеці. Капітолійське чуття підказало їй, що всі ці докази, однак, все одно непрямі й хороший адвокат зможе створити сумніви, напустити туману, залишити її в грі. Буше зухвало глянула на Монтґомері.

— Це просто купа паперів. Вони ні чорта не значать.

— Сенаторе, будь ласка, подивіться на останній документ у файлі.

Буше перегорнула передостанню сторінку на дні папки, чітку чорно-білу фотографію диска з логотипом «Петфайндера» на ньому, присипаного білим порошком.

— Цей диск із вашими латентними відбитками ми отримали з Москви, — сказав Монтґомері.

Буше не відповіла. У вітальні запала тиша; з крила зі спальнями доносилась приглушена музика, «Out of Silence» Яніса з Джоном Тешем на клавішах, улюблений альбом Міссі. Монтґомері прочистив горло й підштовхнув до Буше документ, набраний з одинарним інтервалом. На ньому стояла емблема ФБР.

— Що це таке?

— Якщо ви зрозуміли свої права так, як я вам їх пояснив, це визнання звинувачень у шпіонажі. Підпишете?

— Ви гадаєте, я підпишу визнання провини?

Буше не відчула, як її бавовняна накидка відкрилася. Агенти ФБР намагалися не дивитися нижче її рівня.

— Вас жодним чином не змушують підписувати цей документ. Я лише пропоную вам вибір, — сказав Монтґомері.

Попри свої численні вади, Стефані Буше не страждала на нерішучість. Вона вірила в себе й завжди вважала, що заслуговує на — ні, це належить їй по праву — успіх, кар’єру, багатство і те життя, яким вона жила. Лютий і жадібний вогонь, що палав у ній, вже давно загартував переконання, що вона не поступиться нікому і нічому. А це значило, що вона не дозволить цим тюхтіям заарештувати себе, це значило, що вона не дасть позбавити себе влади, титулу і поваги, якими супроводжується виборна посада. Це значило, що вона не сяде до в’язниці на все життя. Вона не дозволить цьому статися. Вона оглянула їхні обличчя.

— О’кей, я підпишу, — різко мовила вона.

Агенти перезирнулися. Один з них підступив і дістав із кишені ручку. Це був білий пластиковий «Скілкрафт» з написом «Уряд США» на боку. Буше глянула на ручку і відмахнулася.