МАРБЛові звіти про розвідників та кротів були доступні лише кільком керівникам у ВОРі. Справжні властителі інформації насправді були метушливими інтровертами з Відділу контррозвідки ЦРУ, печерними людьми, що працювали по чотирнадцять годин на добу серед дзеркальних джунглів, схибнутими чоловіками й жінками, що тримали іграшкові залізниці й деревця бонсай у підвалах своїх будинків. Вони почали читати Нейтові звіти, проводити аналіз інформації, робити дослідження.
Після повернення з Нью-Йорка Нейта знову викликали до Бенфордового барлогу. КР займала увесь поверх штаб-квартири, це була серія суцільних кімнат, помережаних коридорами і проходами, які, на відміну від звичайних приміщень штаб-квартири, були обладнані не типовими кабінками, а особистими кабінетами. Всі двері зачинені, на кожній кодовий замок над ручкою. Траплялися й двері без ручок, замкова щілина зафарбована. Що це за кімнати і що в них зберігається? Біля Бенфордового кабінету сиділа люб’язна секретарка, у якої смикалось ліве око. Вона уважно оглянула Нейта, моргнула, встала і постукала у двері, але не відчинила. Уважно прислухалась, затим постукала ще раз, боязко. Зсередини почувся голос, і вона прочинила двері на шпарину, назвала Нейтове ім’я і стала збоку, запрошуючи його увійти.
Кабінет Бенфорда нагадував ательє розпутного професора забутого середньозахідного коледжу. Подертий і вицвілий диван під стіною в глибині був повністю завалений стосами папок, деякі з них попадали на підлогу, де валялися абияк, ніби розсипані покерні фішки. З іншого боку кімнати стояв Бенфордів стіл, завалений переповненими ящиками для кореспонденції, поставленими по троє один на одного. Пачка газет загрозливо зависала в іншому кутку. На стінах висіли невеличкі фотографії в рамках — зернисті, чорно-білі — не дружини, дітей чи родичів, а мостів, пеньків, лісових стежин і засніжених провулків між закинутих складів. Нейт зрозумів, що це знімки сумнозвісних місцин, давнішніх місць відправки сигналів, закладок, тайників. Це Бенфордові діти. Позаду Бенфордового столу висіла обрамлена фотографія необарокової будівлі страхового товариства «Росія» в Москві, відомого також як Луб’янка.
— Сідай, — сказав Бенфорд, його голос був хрипкий і тихий.
Бенфорд був присадкуватий і пузатенький, з великим лобом і нечесаним волоссям кольору солі з перцем, пасмо якого стирчало з одного боку. Він поглянув на Нейта великими, темно-карими коров’ячими очима крізь довгі, майже жіночі вії. Пухкі щоки обрамляли невеличкий рот, котрий постійним смиканням і кривлянням висловлював Бенфордову цілковиту огиду, чи то радше презирливу зневагу, до справи, над якою він нині працював.
— Я прочитав твої заключні звіти з Нью-Йорка, — сказав він. — Попри граматику, вони задовільні.
— Дякую, мабуть, так, — сказав Нейт.
Він обачно прибрав кілька папок і всівся на край дивана.
— Тобі подобається МАРБЛ? — спитав Бенфорд. — Ти йому довіряєш?
— Я зву його Дядьком, якщо це те, що ви маєте на увазі, — сказав Нейт. — Ми з ним доволі близькі.
— Я не питав, чи ви з ним займаєтесь фроттажем, — сказав Бенфорд. — Я спитав, чи ти йому довіряєш.
— Так, я йому довіряю, — сказав Нейт. — Він працює на нас уже чотирнадцять років.
Рот Бенфорда нетерпляче викривився, коли йому повідомили те, що він і так знає.
— І гадаєш, ця нова інформація від нього, ці підказки, натяки і сліди розвідників і кротів, вона достовірна?
— Мені вона видається такою, — сказав Нейт, відразу ж пошкодувавши.
Бенфорд роздратовано надув щоки.
— То видається, чи ти так вважаєш?
Нейт глибоко вдихнув.
— Я вважаю, що ця інформація достовірна. Якби згодували МАРБЛу барієву суміш, сліди були б чіткіші, упізнаваніші.
Нейт став чекати наступної серії кривляння й надимання губ.