— Не зовсім, — мовила Домініка. — Я лише сказала, що стежитиму за ним.
— І ти навмисне не повідомила про те, що запідозрила свого молодого американчика в активній зайнятості?
— Він не мій «молодий американчик», — сказала Домініка, заплющивши очі.
— Але ти таки запідозрила його в оперативній роботі? Волонтов спитав тебе напряму, і ти ні слова йому не сказала, так? — запитала Марта, нахиляючись ближче до Домініки. — Розплющ очі, поглянь на мене.
Вона розплющила очі.
— Так. Я не сказала й слова.
Очі знову заплющились.
Марта ковтнула вина, відзначивши з певною безпристрасністю, що Домініка не тільки вчинила
— Ти маєш бути обережною, — сказала вона.
Марта присвятила життя державі, роками ігнорувала її непоміркованість і зробила значний вклад у падіння чоловіків, єдиним гріхом яких була слабкість до плотських утіх. Та всередині вона вже давно порвала з цими виродками. Вона розуміла, в якій ситуації опинилась Домініка. «
***
Короткий візит МАРБЛа до Гельсінкі вселяв радість із кількох причин. По-перше, МАРБЛ зустрівся й дійшов значного прогресу з міністром торгівлі Транком, таким чином встановивши беззаперечну потребу в подальшому опрацюванні цього канадського жевжика. По-друге, нічні зустрічі з Нейтом з півночі до світанку в готелі «ҐЛО» вже вилилися у вісім високоякісних розвідувальних звітів (з коментарями на тридцять сім потенційних) з приводу операцій СВР у Європі та Північній Америці. По-третє, МАРБЛ надав ім’я помічника комісара з Управління стратегічної політики та планування КККП19, який зустрічався з російською нелегалкою (танцівницею у стриптиз-клубі «Бер Факс» в Оттаві). І, нарешті, старий агент повторив з пам’яті — він не мав прямого доступу до інформації щодо Китаю — зміст трьох шикарних звітів із Пекіна, які в деталях описували боротьбу за владу в Постійному комітеті політбюро, протягом двох років після відходу від справ Бо Сілая, на початку 2012 року. «Вичерпні коментарі» МАРБЛа з приводу зацікавленості президента Путіна — «доволі обсесивної», як він сам казав, — у роз’єднаності Комуністичної партії Китаю були високо оцінені аналітиками.
Та це були лише позитивні розвіддані від МАРБЛа. Найгарячішою новиною була чутка, яку МАРБЛ підслухав у Москві, — про те, що існувала «директорська справа», якою керували на четвертому поверсі Ясенєва. І стосувалася вона настільки важливого для Росії активу, що керівництво СВР мало над ним ексклюзивний контроль. Для контррозвідки ЦРУ такий особливий підхід міг означати лише мегакрота. Якийсь уряд в якійсь країні мав величезну проблему, в нього проникли по самі вуха, і всі дивилися одне на одного, гадаючи, чи йдеться не про Вашингтон. Ця пікантна новина була відокремлена від решти звіту МАРБЛа, її опрацьовували індивідуально.
Ніхто не збирався казати старому шпигуну, що з цим слід робити. Він сам сказав їм, що зробить. Він знав, як натискати на струни пальцями, як ставати павуком на павутині, чекаючи, доки затремтять ниточки. За можливості, він збиратиме — дуже і дуже обережно — більше інформації. А на цей час слова
Останнього вечора МАРБЛ сказав Нейтові, що Ентоні Транк за шість місяців відвідає економічну конференцію в Римі, а також Генеральну Асамблею ООН у Нью-Йорку, чим надасть дві додаткові можливості МАРБЛові для подорожей за межі Росії з правдоподібним прикриттям — обробкою Транка для СВР.
Штаб був задоволений цією серією зустрічей з МАРБЛом і роботою Нейта загалом. На секретний банківський рахунок МАРБЛа було переведено бонус, а Нейту підвищили зарплатню до $153 за платіжний період, з вирахуванням податків.
— Непогано, — сказав Ґейбл, дізнавшись про підвищення ступеня Нейта. — Сто п’ятдесят три долари. Платитимуть доти, доки, трясця, не знецінять твій вклад. Ти знаєш, що отримуєш ще й купон на шість безкоштовних відвідувань автомийки?
***
Наприкінці серії зустрічей, перед тим як МАРБЛ повернувся до Москви, Нейт обережно поцікавився загальною безпекою. МАРБЛ досить безтурботно зізнався, що відтоді, як вони з Нейтом ледь не попалися на засніженій московській вулиці — здавалося, ніби пройшла вже сотня років, — у штаб-квартирі СВР в Ясенєві проводиться серйозне полювання на крота. Його старий товариш, перший заступник директора Єгоров, був переконаний, що хтось із верхівки російської служби шпигує для ЦРУ.
— Іншими словами… я, — сказав він, розсміявшись. Хвилювання Нейта відобразилось на його обличчі.