— Спочатку товчу в дерев’яному кориті з пісочком, потім кидаю в пральну машинку, напускаю шлангом у неї повітря та кручу педалі.
— Які педалі? У пральній машинці є педалі?
— Електрику у воду я не можу провести, тому в мене пральна машинка з педальним приводом.
— От клас! Я так само хочу! Під водою дуже важко забризкати свої штани соусом зі спагеті! — вигукнув Дмитрик.
— Дмитрику, диви, вже сонце сховалося за верби. Нам час додому, — мовила Джмеленя. — І твій одяг підсохнув. Пішли, щоб потім нам не дісталося від батьків.
— Тиціане, а можна ми розкажемо про тебе батькам?
— Викриття водяники не бояться, бо дорослі в нас просто не вірять. Навіть якщо ваші батьки побачать, як я ходжу під водою в цьому озері, то скажуть, що водолаз загубився.
— А діти?
— Діти вірять, але скоро про це забувають. Через декілька років скажете, що водяник Тиціан — така ж казка, як і русалки з домовиками.
— А вони також казка?
— Хм… От я про це й кажу. Заходьте до мене в гості. Мені сумно тут самому. Таргани та рибки небалакучі. Та й сміття тут стільки, що мені потрібна ваша допомога, щоб очистити озеро та повернути йому колишню красу.
— Ми ще обов’язково прийдемо! — пообіцяли дітлахи.
Дзвінка побігла на кухню.
— Мамо, у нас новий протікальний сантехнік! Він може бути під водою, скільки захоче! Повністю під водою! Він водяник. Правда, ще маленький. Всього сто двадцять років.
Мама важко зітхнула:
— Знову вигадки. Твоя фантазія мене дивує все більше і більше. Але ти так смішно придумала — протікальний сантехнік. Ха-ха! Справді кумедно!
Та-а-ак, зрозуміло. Про хлопця, який ремонтує труби та крани, гуляє під водою, їм із Хитриком навряд чи хтось повірить, а от озеро дорослих може зацікавити.
— Ми з Дмитриком знайшли озеро за бетонним парканом у кінці нашої вулиці. Воно невеличке, але дуже гарне.
— Оце справжня фантастика. Я завжди мріяла посидіти на березі, подивитися на хвильки, на бабок із райдужними крильцями. Такий спокій! Завтра покажеш нам з татом своє озеро?
— Завтра, то завтра. Тільки ви там обережно! Щоб у воду не лізли!