Далі чулося нерозбірливо. Вона кивнула і, прощаючись, торкнула його за руку, а він прихилив до себе її голову і поцілував. Від цієї сцени можна було просто-таки розчулитися! Дверцята «ауді» м’яко зачинилися, і машина від’їхала з площадки. А дама процокотіла підборами за кілька кроків від Сергія і зникла у під’їзді. Роздивитися її обличчя навіть з ближчої відстані виявилося неможливо — на нього падала тінь. У пам’яті лишилася струнка постава та елегантний одяг. І вже перетинаючи на шляху до машини її слід, він потрапив у шлейф дорогих парфумів, що зависнув у повітрі, аж голова запаморочилась. Чорт забирай! Сергій прекрасно розумів, що і сам би не встояв, зустрінься на його шляху така жінка — либонь, не монах і не хворий. Та разом з тим він був певен, що не зміг би холоднокровно зраджувати, дурити іншу жінку, очі якої дивилися так щиро й довірливо. Шкодуючи, що випадково вліз у це, намагаючись позбутися неприємного осаду, Сергій вирулив на проїжджу частину і, добряче натиснувши на газ, погнав до студмістечка.
XI
Це був дорогий ресторан, і публіка його відвідувала відповідна. Крізь широке скло вхідних дверей чулася музика, долинав властивий таким закладам гомін. Перед входом на парковочній площадці стояли машини — переважно іномарки. Тут, біля дверей, і зупинився Григорій Жемондінов, збираючись з думками. Зрозуміло, він не належав до відвідувачів цього ресторану і навряд чи опинився б тут сьогодні, якби не ранковий дзвінок.
Цей ранок виявився не таким жорстоким на похмілля. Та й, власне, не було з чого. Григорій за лічені хвилини встиг помитися, сяк-так прибрати кімнату і тепер, порпаючись у шафі в пошуку чистішої сорочки, розмірковував, як провести вихідний і де взяти грошей до получки, якої слід було чекати не раніше, як за тиждень. Та роздуми його перервали, покликавши вниз до телефону.
Притуливши до вуха замотану синьою ізоляційною стрічкою трубку, він приємно здивувався.
— Гришо, вітаю! — озвався звідти дзвінкий жіночий голос. — Як поживаєш? Впізнаєш?
— Ні, — відповів він, намагаючись надати голосу суворості і не надто дружніх інтонацій.
— Це Ольга! Ну, що, упізнав тепер?
— Яка Ольга?
Що за дурні запитання? Якби-то він знав тільки одну Ольгу!
— Ну, ти, як завжди, у своєму стилі. Ольга Іванівна Новицька. — В її голосі почулися офіційні нотки. — ‘Каже вам щось це прізвище, пане прапорщику?
— О-о-о… Пані Ольга! Це ви? Де ж нам вас упізнати! Ви тепер, кажуть, така поважна дама! Де ж я міг подумати, що ви згадаєте старого прапора? Приємно, приємно…
— Я рада, що тобі приємно. Як поживаєш?
— Та як… Сама знаєш. Як гарбуз при дорозі. — Григорій по-своєму витлумачив прислів’я. — Куди вітром повіє, туди й покочуся. Можу навіть і до тебе.
— Давай, — погодилася вона, — котися. Хоча б сьогодні увечері.
— Ого! — здивувався Григорій. — Несподіванка… Що, на старого кавалера потягнуло? А казали колись-то, що в тебе тепер круті ухажори…
— Аякже, круті. Приходь — сам побачиш. З одним навіть познайомлю.
— Е, ні! — відрубав Жемондінов. — Якщо так, то не прийду. В мене нормальна орієнтація.
— Так і в нього нормальна! — не вступалася Ольга. — Може, якраз сподобаєтеся одне одному? Ресторан «Розмарі» знаєш де?
— Знаю, — сказав він, — але я туди не ходжу. У нас тут при частині є чайна. Цілком стерпна. Хочете — приходьте.