— Та забудьте. До речі, кава була якась дивна. — Він не втримався, щоб не спантеличити жінку.
— Мені також так здалося, — швидко відповіла вона і заходилася працювати.
Аскольд знову почув на «подумковому зв’язку» Лахудрика.
— Bay! — висловив він свій захват, вочевидь надивившись голлівудських кінофільмів. — Ти навіть не уявляєш, скільки тут є різних високоорганізованих сутностей.
— Ще б пак, у печерах упокоєно мощі святих. Ти з кимось уже познайомився? — Аск зрозумів, що подумкове спілкування мало чим відрізняється від звичайного діалогу.
— Так, із ясновельможною панною Іуліанією — княжною Ольшанською. Вона на цьому підземному цвинтарі господиня. До речі, їй дуже не подобається, що ви, не спитавши дозволу, самочинно пораєтеся у печерах.
— Так нам священики дозволили! — здивувався студент.
— А святі дозволили? Могли б спитати дозволу і свічки поставити всім чудотворцям печерським — зовсім не завадило б, тим паче, коли ви їхній спокій порушуєте, — серйозно зауважив домовик.
— Ти часом у минулих реінкарнаціях не жив у монастирі? — спитав Аскольд.
— Я й без реінкарнацій знаю, що господарів усякого дому слід шанувати.
— Слухай! Чи не міг би ти домовитися зі своїми новими знайомими, щоб вони допомогли нам визначити, кого поховано у знайденій домовині? — спала студентові на думку проста до геніальності ідея.
— Спробую...
Згори почувся незнайомий юнацький голос:
— Боже помагай! Отець Василій благословили допомогти, якщо є потреба. — До розкопу наблизились двоє семінаристів.
— Дякуємо, — відповів професор, виходячи назустріч непроханим візитерам, щоб затулити домовину від їхніх поглядів, — але ми самі впораємося. Мені потрібно було б сьогодні переговорити з владикою-намісником у важливій справі. Перекажіть отцеві Василію, що я чекатиму на відповідь преосвященного. А зараз дозвольте, ми продовжимо.
— Як скажете. А щось цікаве вдалося знайти? — запитав білявий молодик.
— Є дещо, але напевне ще говорити передчасно, — відповів науковець, усім виглядом демонструючи небажання продовжувати розмову.
Та хлопці не йшли.
— Нас лаятимуть, що не допомогли, — знову сказав білявий, намагаючись розгледіти за спиною професора розкоп. Але у вузькому, тьмяно освітленому коридорі годі було щось побачити. Ще трохи потоптавшись, семінаристи залишили вчених у спокої.
Вибравшись після закінчення роботи на поверхню, Аскольд одразу зателефонував Надійці. Вона наполягала, аби забрати його машиною просто від Лаври. Аск, уявивши собі Христинине обличчя, коли та побачить, що він від’їжджає з дівчиною на гламурній машині, умовив Надію зустрітися на Майдані. Мала місце ще одна причина, через яку Аскольдові було потрібно опинитися неподалік дому: Лахудрик, який міг не втриматися від підслуховування їхніх з Надійною думок. Бакалавр пояснив Аскольдові, що не може самостійно пересуватися на великі відстані. З Майдану ж він легко дістанеться додому.